CV koostamise vead tööandjate arvates
  Artiklite loend

  Vead mida tehakse CV-s tööandjate arvates

  Vead mida tehakse CV-s tööandjate arvates

  Kui oled välja saatnud hulga elulugusid aga pole saanud kelleltki tagasidest, siis võib asi olla selles, et sinu CV vajab korrastamist. Erinevaid vigu mida tehakse on päris palju, eriti kui alles ollakse kooli lõpetanud ja alustatakse tööotsingutega. Vigadega CV võib vähendada sinu võimalusi tööle saada ja seetõttu panimegi kirja mõned peamised vead, mida tööandjad on välja toonud.

  • Õigekirjavead ja halb grammatika – kontrolli ise ja lase ka kellelgi teisel oma resümee üle vaadata. Kuigi seda rõhutatakse väga tihti, et õigekirja vigu ei tohi olla, siis esineb neid ikkagi üsna sagedasti. Üks soovitus tööandjate poolt on see, et prindi oma CV välja enne kui selle kuskile saadad, paberi peal on vigu lihtsam märgata.

  • Liialdamine – kui kirjutad, et oled milleski ekspert aga tegelikult pole, siis see tuleb kiiresti välja ja võid hakata seda otsust kahetsema. Rõhuta seda mida sa oskad ja suudad ettevõttele pakkuda aga ilma liialdamata. Lisa juurde ka see mida soovid veel õppida, oskusi saab ju alati juurde omandada.

  • Kehv vormindus – halb vormindus jätab mulje sellest, et sa ei pööra tähelepanu detailidele. Veendu, et vormistus oleks puhas ja professionaalne.

  • Ebaoriginaalne kirjeldus – „Olen töökas ja sõbralik, töötan hästi nii iseseisvalt kui meeskonnas.“ Selliseid kirjeldusi on tööandjad juba liiga palju lugenud ja selliste klišeede kirjutamisega jätad sa endast mulje kui inimesest kellel puuduvad originaalsed ideed. 

  • Ei keskendu saavutustele – eelnevate ametikohtade juures räägitakse tavaliselt kohustustest ja üleseannetest, mis sellel positsioonil olid. Peamine tähelepanu peaks aga hoopiski minema sellele, et mida sa nendel positsioonidel saavutasid. See annab parema ülevaate sellest, mida sa suudad ettevõttesse tulles saavutada.

  • CV on liiga pikk – keegi ei viitsi lugeda liiga pikka CV-d, ühest leheküljest piisab. Kui CV on pikem , siis veendu, et see oleks väga hästi kirjutatud, et tähelepanu püsiks sinu elulool.

  • Valed kontaktid – kui teed vea enda kontaktidega, siis see võib tööotsinguid raskemaks teha. See näitab jällegi, et detailidele pole tähelepanu pööratud.

  • CV pole kohandatud konkreetse positsiooni jaoks – ettevõtte juhid tahavad näha resümeed, mis on kohandatud vastavalt positsioonile kuhu kandideerite. See näitab, et olete uurinud ettevõtte ja pakutava positsiooni kohta. Kui teil on kogemus sarnasel positsioonil, siis see on väga hea. Kui aga pole, siis tooge välja kasulikud omadused ja oskused mida olete varasemalt omandanud ja sobivad pakutavale positsioonile.

  • Soovitajate lisamine – soovitajaid pole vaja lisada CV-sse, neid küsitakse sobivatelt kandidaatidelt kui tööandja seda soovib.

  • Hobide ja huvide mitte lisamine – oluline on mitte liiga palju neid lisada, aga erinevad hobid võivad näidata mõningaid väärtuslikke oskusi. Pange kirja need hobid ja huvid, mis toetavad vastavale positsioonile kandideerimist (meeskonnatöö, juhtimine, ajaplaneerimine, suhtlemisoskus ja ka pühendumine).

  • Kohatu e-maili aadress – kui kasutad mitte sobivat e-maili, siis arvatakse kohe, et oled ebaprofessionaalne ja võib olla, et CV-d ei loetagi. 

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...