Strateegiad töö leidmiseks
  Artiklite loend

  Tööotsingu strateegiad

  Tööotsingu strateegiad

  Uue töö otsimine võib võtta päris palju aega ja selleks, et laiendada otsinguid ja leida töö kiiremini panime me kirja erinevad tööotsingu strateegiad. On oluline, et strateegia oleks paigas, et proovida erinevaid meetodeid protsessi kiirendamiseks.

  • Suhtlusvõrgustikud – enda proffessionaalse suhtlusvõrgustiku laiendamine aitab kaasa karjäärivõimalustele. Õiged inimesed saavad sind soovitada uutele ametikohtadele ja kellegi soovitus värbajale tõstab sind teiste kandidaatide seas esile.

  • Tööportaalid – nüüd mil enamus töökuulutusi on digitaalsed on palju lihtsam leida just seda positsiooni mida sa soovid. Õige positsiooni leidmiseks tuleb kasutada sobivaid märksõnu tööportaalides ja ka otsingumootorites.

  • Värbajad – paljud organistasioonid kasutavad vabade positsioonide täitmiseks personaliettevõtete abi ja seega võib värbajaga koostöö tegemine olla teile väga kasulik. Peale esimest kohtumist annab värbaja infot vabade ja sobivate positsioonide kohta.

  • Soovitused – mõned ettevõtted lähtuvad uute inimeste palkamisel nende enda töötajate soovitustest. Nad teevad seda, sest usaldavad oma inimeste arvamust ja see võib värbamisprotsessi palju sujuvamaks muuta. Kuigi see pole väga levinud viis siis tasuks ikkagi oma sõpradelt uurida kas ettevõte kus nad töötavad on otsimas uusi inimesi.

  • Töömessid – töömessid on hea võimalus kuidas ühe korraga koguda infot erinevate ettevõtete kohta. Näiteks ülikoolid ja Eesti Töötukassa korraldavad töömesse. Enne töömessile minekut tee kindlasti eeltööd. Uuri millised ettevõtted messil osalevad, milliseid positsioone neil pakkuda on, milliseid kandidaate nad soovivad leida. Võta kaasa välja prinditud CV ja ole valmis mini-intervjuudeks värbajatega.

  • Ettevõtete veebilehed – mõned ettevõtted postitavad tööpakkumisi ainult enda kodulehele. Vaata läbi enda valdkonna ettevõtete kodulehed ja mis pakkumised neil on. Enne kui saadad enda CV siis kogu nende kohta informatsiooni, see jätab mulje, et oled just nende ettevõttes töötamisest väga huvitatud.

  • Külmad kõned – kuigi see pole kõige efektiivsem meetod, siis tasub ikkagi proovida. Isegi kui ettevõttel pole vabu positsioone siis võid neile helistada ja uurida, kas nad oleksid huvitatud sinuga koostööst. Võid saata ka e-maili, et uurida võimalike vabade positsioonide kohta. E-mailis kirjuta natuke enda kohta ja ka seda miks sa oled just nende ettevõttes töötamisest huvitatud. Kindlasti lisa ka enda uuendatud CV.

  • Praktika- kui sul on vähe kogemust siis praktika on hea võimalus kuidas saada kogemust ja alustada professionaalse võrgustiku loomisega. Tihti pakuvad ettevõtted praktikandile ka täisajaga töökohta. Praktikal olles pead nägema vaeva, et tõestada enda sobivust ettevõttesse.

  • Mine kohale – ettevõttesse koha peale minek on samuti üks võimalus, kuidas uurida vabade positsioonide kohta. See strateegia on sobilik teatud valdkondade puhul, näiteks jaekaubandus, restoranid ja teised teenindavad positsioonid. Kui sa lähed kohale, siis veendu, et näeksid sobilik välja ja ole väga viisakas kui uurid vabade positsioonide kohta. Kui ettevõte vajab kiiresti uusi inimesi siis ole valmis ka selleks, et sind intervjueeritakse kohe.

  • Ajalehed – kunagi oli see tavapärane, et et kohalikke tööpakkumisi sai vaadata ajalehest. Kuigi see ei ole enam nii levinud siis seda vahel ikkagi kasutatakse. Paljudel kohalikel väljaannetel on ka digitaalne versioon olemas.

  • Vabatahtlikuks olemine – organisatsioonis vabatahtlikuna töötamine võib suurendada sinu võimalusi sinna tööle pääseda. See kehtib just mittetulunduslike organistasioonide puhul, neil ei pruugi kohe olla vahendeid, et sind palgata. Kui nad aga näevad, et sa ei karda tööd teha, siis sobiva positsiooni vabanemise puhul võtavad nad kindlasti sinuga ühendust. Ja isegi kui sa ei saa selles organisatsioonis tööd, siis vabatahtlikuna töötamine on hea asi mida oma CV-sse lisada.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...