Valmistumine töövestluseks
  Artiklite loend

  Tööintervjuu etikett

  Tööintervjuu etikett

  Olenemata sellest kas ees ootab teie esimene töövestlus või olete juba kogenud vestlustel käia, siis kunagi ei tee halba põhitõdede üle kordamine.

  • Harjutage – Miks soovite selles ettevõttes töötada? Miks lahkusite eelmiselt töökohalt? Kus näete ennast viie aasta pärast? Mis on teie tugevused ja nõrkused. Need on mõned klassikalised küsimused mida küsitakse peaagu igal töövestlusel. Harjutage nendele küsimustele vastamist.

  • Tehke eeltööd – vaadake üle ettevõtte koduleht ja sotsiaalmeedia, kes on ettevõtte võtmeisikud, uurige inimese kohta kellega teil vestlus toimub, kas ettevõtet on kuidagi autasustatud. Kui vestluse käigus märgatakse, et olete teinud eeltööd, siis jääte meelde kui inimene, kes on põhjalik ja pöörab tähelepanu detailidele.

  • Pöörake tähelepanu kehakeelele – olge teadlik oma kehakeelest ja hoiakust. Seiske sirgelt ja enesekindlalt, ärge pange käsi rinnale risti, sest see jätab teist kinnise mulje ja näiteks juuste keerutamine jätab närvilise mulje.

  • Riietuge sobivalt – enne töövestlust uurige milline on ettevõtte riietumise stiil. Veenduge, et küüned ja juuksed oleksid hoolitsetud, et te ei kannaks liiga palju parfüümi ja et teil poleks liiga palju ja silmapaistvaid aksessuaare.

  • Korralik käepigistus- kuigi praegusel ajal on näost näkku kohtumisi pigem vähe ja käepigistusi ei tule palju ette, siis on ikkagi oluline meeles pidada, et käepigistus peab olema korralik. See ei tohi olla selline, et annad ainult oma sõrmeotsad ning see ei tohi olla ka liiga tugev. Vajadusel harjuta seda mõne sõbraga.

  • Naerata – jah, töövestlus võib olla pingeline aga pinges hoiak ja närviline väljanägemine pole hea. Isegi kui sa ei tunne, et tahaksid naerata siis teeskle. Naeratus annab teada, et olete keegi, kes saab kaastöötajatega läbi ja avaldab klientidele muljet.

  • Võta vesi vastu – kui intervjueeria pakub sulle vett siis võta see vastu isegi siis kui sul pole janu. Kui jood vett, siis sellel ajal on sul võimalus mõelda näiteks keerulise küsimuse vastusele.

  • Tundke lauakombeid – vahel viiakse teine või kolmas vestlus läbi lõunatades. Põhjus on väga lihtne, värbaja jälgib kuidas käitute klientidega einestamisel ja kuidas kohtlete teenindavat personali.

  • Küsige küsimusi – töövestlus on teie võimalus ennast ettvõttele paremini tutvustada ja samas ka ise pakutava positsiooni kohta rohkem teada saada. Küsimuste mitte esitamine ja mitte suhtlemine võib jätta mulje, et te ei saa kõigest aru või et teil puudub huvi.

  • Saatke „Aitäh“ e-mail - väljendage oma tänu intervjueerija aja ja võimaluse eest ettevõtte kohta rohkem teada saada.

  Intervjueerimisel teeb harjutamine meistriks ja reeglite tundmine on suurepärane algus. Nii et ole valmis, ole enesekindel ja ole sina ise ning sa särad. Edu!


  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...