Kuidas vastata töövestlusel värbaja küsimustele
  Artiklite loend

  Tööintervjuu: kuidas vastata värbamiskonsultandi küsimustele

  Tööintervjuu: kuidas vastata värbamiskonsultandi küsimustele

  Rääkige endast

  See küsimus esitatakse peaaegu igal intervjuul. Selle küsimuse muud versioonid on järgmised:
  • nimetage oma elulookirjelduse kolm põhipunkti
  • kuidas me peaksime vestlust alustama?
  • mida sooviksite meile rääkida?
  • millised on teie praeguse töö vastutusalad?
  Rääkige lühidalt 2-3 minuti jooksul oma haridusest ja töökogemusest, mille käigus viidake, miks just TEIE olete sobiv kandidaat sellele töökohale.

  Miks otsustasite töökohta vahetada?

  Rääkige põhjustest, mis ajendasid teid oma töökohta vahetama. Ärge rääkige, mis teile eelmisel töökohal ei meeldinud. Jääge positiivseks!

  Kui esines konflikte ja lahkhelisid siis ärge neid mainige. Lisaks, ärge süüdistage oma eelmist tööandjat.

  Püüdke anda diplomaatilisi vastuseid:

  • mõned töökohad liideti võimaliku reorganiseerimise tõttu
  • olen praegu valmis arendama oma potentsiaali uutes ja palju väljakutsuvamates ülesannetes
  • olen huvitatud enesearengust
  Kui värbamiskonsultant teab, et teil esines oma varasema tööandjaga lahkarvamusi siis selgitage 
  detailidesse laskumata, et see oli teatud asjaoludest põhjustatud probleem ja keskenduge ainult oma endise töö positiivsetele tulemustele nagu saadud kogemus, kasulikud oskused, olulised kontaktid jne.

  Miks olete sellest tööst huvitatud?

  Sellele küsimusele vastates rääkige professionaalsetest oskustest ja omadustest, mis võivad osutuda kasulikuks sellel töökohal, millele te kandideerite. Näidake, et olete enne intervjuud kogunud ettevõtte kohta infot. Pidage meeles, et puudulikud teadmised tööstusharu kohta või rääkimata jäetud huvi ettevõtte töövaldkonna suhtes võivad olla piisavaks põhjuseks töökohast ilma jäämiseks.

  Kui teid palgatakse, siis millised on teie esimesed sammud?

  Seda küsimust esitatakse tavaliselt siis, kui kandideerite juhtivale kohale. Te peate näitama oma enesekindlust, võimekust initsiatiivi võtmiseks ja võimekust analüüsida ning planeerida.

  Kuid ärge ületage ennast lubades, et ükski kivi ei jää ümber pööramata!

  Ärge pakkuge revolutsioonilisi muutusi, eriti kui teil ei ole olnud võimalust ennast kurssi viia konkreetsete juhtumite ning ülesannetega mida tuleb teostada.

  Kus te näete ennast 5-10 aasta pärast?

  Vastake kindlat ja lihtsalt, ärge proovige olla eriline. Samuti olge ettevaatlik liiga ambitsioonikate eesmärkide mainimisel, eriti kui saavutusel ei ole mingit seost kandideeritava ametikoha ja ettevõttega. Võite öelda näiteks, et soovite jätkata selles ettevõttes töötamist, kuid palju väljakutsuvamates ülesannetes ja kõrgemal positsioonil.

  Milline on teie oodatav palgavahemik?

  Ärge alustage sellest rääkimist enda algatusel - oodake värbamiskonsultandi küsimust. Vastates küsimusele oodatava palgavahemiku kohta, tuleks teil jääda ausaks, otsekoheseks ja rahulikuks. Peaksite olema juba varem valmis avaldama oma minimaalseid ja optimaalseid palgaootusi ning hüvitiste paketti.

  Millised on teie tugevused?

  See küsimus nõuab samuti varasemat ettevalmistumist. Rõhutage enda omadusi, mis võivad osutuda selles spetsiifilises töös ja ülesannete lahendamisel kasulikuks. Tõestage neid omadusi näidetega enda elust õpingute ajal või oma eelmisest töökohast.

  Millised on teie nõrkused?

  Ärge olge sellele küsimusele vastates valelik öeldes, et teie ainsaks nõrkuseks on liigne vastutustundlikkus. See võib luua mulje, et te väldite küsimust. Palju parem on määratleda puudus, mida võib konstrueerida eeliseks, näiteks: mõnikord võidakse minu otsustavust ja energiat tõlgendada ekslikult kannatlikkuse puudumiseks, kuid püüan praegu väljendada oma mõtteid arusaadavamalt.

  Ettevalmistumine tööintervjuuks ei ole ainult lugupidamisväljendus värbamiskonsultandi aja suhtes, vaid aitab ka kasvatada teie enda tugevusi!
  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...