Tööotsinguga alustamine
  Artiklite loend

  Kuidas alustada tööotsinguga?

  Kuidas alustada tööotsinguga?

  Kui on aeg hakata uut tööd otsima, siis esimese asjana tahaks kohe hakata oma CV-sid laiali saatma. Aga sellega tasub korraks oodata ja enne läbi mõelda mõned aspektid: mis on uue töö puhul sinu jaoks oluline ja mida sa soovid pikemas perspektiivis saavutada?

  • Hinda oma eelnevaid saavutusi – mõtle läbi mida sa eelnevatel positsioonidel saavutasid, kas see oli seotud sinu tööülesannetega või tegid midagi rohkemat? Ja kindlasti märgi see enda resümeesse, see paistab palju huvitavam kui lihtsalt „vastutusalad“.

  • Täienda oma CV-d – veendu, et seal oleks kirjas palju infot, mis on asjakohane, kindlasti pane kirja oma eelnevad saavutused. Kui vajad sellega abi, siis võib alati pöörduda värbajate poole, kes saavad aidata CV koostamisega ja tegelikult saavad ka sulle sobivaid vabu positsioone välja pakkuda.

  • Uuenda oma Linkedini profiili – tänapäeval on see üks esimesi asju mida vaadatakse, kui tahetakse inimest palgata. Pane oma profiilile kirja oluline informatsioon ja kindlasti lisa ka korralik foto. 

  • Millist palka sa soovid – esiteks küsitakse palgasoovi igal töövestlusel ja teiseks on palgad ka valdkonniti erinevad. Valdkonda ja ettevõtet valides pead sa olema kindel, et selle valdkonna palgad sulle sobivad.

  • Mõtle mis tüüpi ettevõtetes sa tahad töötada – Millist tüüpi tööd sa tahad? Kas sa tahad jätkata samas valdkonnas kus seni oled töötanud? Isegi kui tunned, et sul pole mingite valdkondade jaoks piisavalt kogemust, siis mõtle ikkagi sellele mida sa tegelikult tahad. Tänapäeval palgatakse inimesi tihti just nende suhtumise mitte oskuste tõttu. Kui sa oled põhjalikult läbi mõelnud mida ja miks sa tahad, siis oskad seda ka potenisaalsetele tööandjatele seletada. Enamikes kohtades on võimalik väljaõpe koha peal.

  • Tee nimekiri ettevõttetest kuhu sooviksid kandideerida – pane kirja kõik ettevõtted kuhu soovid kandideerida ning kui oled kõik ettevalmistused teinud, siis just nendesse ettevõttetesse saadadki oma CV, isegi kui neil pole aktiivseid tööpakkumisi, edukad ettevõtted kasvavad pidevalt ja otsivad enda meeskondadesse motiveeritud inimesi. Siinkohal on oluline välja mõelda millist positsiooni sa soovid ja vastavalt sellele kujundada oma CV ja motivatsioonikiri.

  • Suhtle inimestega ja loo uusi tutvusi – Kas sul on äkki mõni tuttav kelle kaudu saaks nende ettevõtetega kontakti luua? Kui keegi annab oma soovituse, siis on intervjuule pääsemine palju lihtsam.

  • Mõtle, kes on sinu soovitajad – kui oled tööotsinguga nii kaugel, et sinult küsitakse soovituskirju, siis sul on need võimalik kiiresti saada ja tööle saamise periood ei pikene. 

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...