Nipid intervjuu läbimiseks inglise keeles
  Artiklite loend

  10 nippi kuidas läbida intervjuu inglise keeles

  10 nippi kuidas läbida intervjuu inglise keeles

  Intervjuu potensiaalse tööandjaga on kandidaadile alati väljakutse, sellele võib omakorda stressi lisada see kui kontrollitakse ka inglise keele taset. Tavaliselt toimuvad vestlused võõrkeeles siis, kui värvatakse inimesi rahvusvahelisse ettevõttesse, kui üks tööle asumise nõuetest on võõrkeele oskus tööülesannete täitmiseks, kui toimub suhtlus rahvusvahelise meeskonna ja juhtidega või kui on vaja pidada läbirääkimisi klientide ja partneritega teistest riikidest.

  Muretsemine enne sellist kohtumist võib teha asju hullemaks. Seega me oleme kokku kogunud mõned nipid, et sellises olukorras võimalikult edukas olla:

  • Ära alusta vestlust fraasiga "Sorry for my English". Ära näita välja enda ebakindlust, näita oma parimaid külgi. Kui sa ikkagi muretsed, siis kasuta pigem väljendit "My English is a little bit rusty, I haven't used it much recently".
  • Ole valmis natuke lobisema – tavaliselt algab suhtlus väikese sissejuhatusega, et sujuvalt vestlusega alustada. Võib näiteks rääkida ilmast ("Nice day, isn't it?") või kontorihoone stiilsest sisustusest, kus vestlus aset leiab. Kui teie vestluskaaslane on teisest riigist siis on sobilik küsida kui kaua ta on siin riigis viibinud ja kuidas talle linn meeldib - "How do you like Estonia and Tallinn?". 
  • Õpi eelnevalt oma erialaga seotud sõnavara: terminoloogia, tulevase ametikoha iseärasused, ettevõtte tegevusala, kuhu oled kandideerinud. Värbaja hindab seda, kui kasutad vestluse ajal professionaalseid termineid.
  • Valmista ette lühike jutt endast inglise keeles. Küsimus "Tell me about yourself" eeldab, et sa annad infot oma töökogemuse ja saavutuste kohta eelmisel töökohal. Mõtle kuidas sa kirjeldaksid oma kogemust ja oskusi spetsialistina, oma saavutusi konkreetses ettevõttes ("I have ... years’ experience working as ..."). 
  • Kasutada erinevaid fraase, mis rõhutavad sinu head inglise keele oskust. Võid kasutada näiteks:
  - I am ... hard-working, сustomer-oriented, responsible, creative, proactive, attentive to details, team player, results driven, good at multitaskingI have ... years’ experience in the field ...
  - I want to further my career in ...
  - I am looking forward to an opportunity to work in an international environment and with people from all over the world
  - Handle stress easily
  - To meet deadlines
  - Drive to succeed
  - ... in line with my qualifications
  - I expect experience-based remuneration
  - Competitive salary
  - What sets me apart from other candidates is... 
  • Kui sa hetkel ei tööta või oled tihti vahetanud töökohti, siis mõtle juba eelnevalt kuidas sellega seotud küsimustele vastata. Värbaja jaoks on oluline mõista, miks on olnud pausid töötamisega või miks on tihti vahtatud töökohta. Kui sa vastad, siis ära kasuta selliseid fraase: dismissal at the initiative of the employer, reduction from a previous place of work or conflicts with management. See võib sinust jätta negatiivse mulje. Soovitame kasutada selliseid fraase nagu: "I resigned to focus on..." või "I am looking for a more challenging position". 

  • “What do you know about our company? Why do you want to get this position?" – neid küsimusi küsitakse peaaegu igal töövestlusel. Nende vastustega pead sa võitma tööandja enda poolele, näita enda huvi töö vastu: I'm eager to further my skills/ start career working for your company as... a sales manager because.... Uuri eelnevalt organisatsiooni veebisaiti ja sotsiaalmeedia kanaleid, soovitavalt ingliskeelseid versioone, samuti teenuste nimetusi ja selles valdkonnas kasutatavat sõnavara, et vestluses kasutada asjakohaseid termineid.

  • Kui sa ei saanud aru mida vestluskaaslane ütles või sa ei kuulnud mida ta ütles, siis on oluline, et sa ei läheks paanikasse. Ära karda uuesti küsida, "I am sorry, I didn't catch/ understand that, please, could you repeat it?" 

  • Kui sa ei tea vastust mõnele küsimusele, siis võidki vastata, et sa ei tea, alati ei saa kõigega kursis olla. Lihtsalt vasta "I am not sure, I'll find out for you”. Täpsusta ja anna värbajale peale vestlust teada.

  • Hea on vestluse lõpus küsida, kas sinu kogemus on sobiv pakutavale positsioonile - Do you think that my experience is relevant for this position? See näitab sinu soovi ja motsivatsiooni pakutava positsiooni ja ettevõtte suhtes.

  Ja kõige olulisem, ära unusta, et rahulik ja positiivne suhtumine on parimad kaaslased igas vestluses. Värbaja on samamoodi lihtsalt inimene nagu sinagi, tõenäoliselt pole inglise keel ka tema emakeel. Ära karda küsida täpsustusi ja ära karda öelda, kui sa ei tea midagi. Korraliku ettevalmistusega jätad sa endast kindlasti väga positiivse mulje.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...