Eestis on paljud töökohad täitmata
  Uudiste loendisse

  Statistikaameti andmetel on Eestis üle 10 000 vaba töökoha

  Statistikaameti andmetel on Eestis üle 10 000 vaba töökoha

  Septembris avaldas Statistikaamet artikli, kus oli välja toodud, et teises kvartalis oli Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides üle 10 000 vaba positsiooni. Seda on 30% rohkem kui eelmine aasta samal perioodil.

  Vabu ja hõivatud töökohtasid oli kokku 618 314. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse, hariduse ja töötleva tööstuse tegevusaladel.

  Kõige suurem hulk vabu ametiokohti oli Harju maakonnas (75%), sealhulgas Tallinnas (65%), seejärel Ida-Viru (8,3%) ja Tartu maakond (4,9%). Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Ida-Viru ja Järva maakonnas ning madalaim Põlva ja Jõgeva maakonnas.

  Mis võib olla põhjuseks, et nii palju ametikohti on täitmata? „Ühte kindlat põhjust pole võimalik välja tuua ja neid võib olla erinevaid. Näiteks on puudus spetsialistidest ning on loodud palju uusi ametikohti, kuhu pole veel inimesi leitud. Ka töökohti ei vahetata, sest praegusel ajal eelistatakse stabiilsust. Põhjuseks võib olla ka see, et paljud inimesed, kes on koroona tõttu töökoha kaotanud, ei rutta tagasi tööle. Neil on olemas sissetulek töötukindlustuse näol ja kuna pakutavad palgad pole piisavalt motiveerivad, siis ei kiirustata ka tööle tagasi.“ – Maria Rudkowski ANCOR Baltic Projektijuht Eestis

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...