Miks on vaja praktikat?
  Uudiste loendisse

  Miks on praktika tudengitele kasulik?

  Miks on praktika tudengitele kasulik?

  Kõrghariduse eesmärk on inimesi ette valmistada nende tulevaseks karjääriks ja selles edu saavutamiseks. Kõik see mida ülikoolid õpetavad on väga olulise tähtsusega, et alustada kärjääriga aga väga oluline on ka omandada kogemus valitud valdkonnas. Siinkohal on väga kasulikud praktika, töövarjuks olemine ja näiteks osalise tööajaga töötamine õpingute ajal. Paljudes ülikoolides erinevatel erialadel on praktika kohustuslik osa õppetööst. Mida siis praktika annab üliõpilasele?

  • Võimalus rakendada õpitut professionaalses keskkonnas – õpilastel on võimalus arenda, ja rakendada klassiruumis õpitud oskusi, teooriaid ja kontseptsioone. Näiteks õenduse tudengite jaoks on praktiga äärmiselt suure tähtsusega.

  • Realne kokkupuude valitud erialaga - tihti juhtub seda, et bakalaureuse õpingute ajal vahetatakse eriala, sest valitud valdkond ei pruugi olla selline nagu sai ette kujutatud. Praktikal osalemine on suurepärane võimalus katsetada kuidas oleks selles valdkonnas töötada, enne kui ennast täielikult sellele karjäärile pühendatakse.

  • Võimalus luua professionaalne suhtlusvõrgustik – praktika käigus on võimalus luua kontakte valdkonna spetsialistidega ja tänu sellele on suurem võimalus peale õpinguid leida täisajaga sobiv töö.

  • Võimalus omandada töökogemus – paljude ametikohtade puhul on vajalik eelnev töökogemus ja just kooli lõpetanuna on see alati keeruline. Seega on praktika suurepärane viis kuidas omandada juba õpingute ajal töökogemus. Tööandjale tavaliselt ei lähe korda, millistes loengutes te olete osalenud vaid hoopis see kas olete saanud õpitut praktiliselt rakendada. Jamis väga oluline, kui kandideerite kuskile tööle, siis töökogemus annab teile eeliste konkurentide ees kellel puudub töökogemus.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...