Vabade töökohtade arv on üle 13 000
  Uudiste loendisse

  Eestis on üle 13 000 vaba töökoha

  Eestis on üle 13 000 vaba töökoha

  Selle aasta esimeses kvartalis oli Statistikaameti andmetel kokku 13 076 vaba töökohta ja seda on lausa 38% rohkem kui eelmine aasta samal ajal. Tööandja algatusel lahkus töölt rohkem kui 4000 inimest.

  Kokku on vabasid ja hõivatud töökohti 631 445, sellest suurima osa moodustasid töötleva tööstuse, kabanduse ja hariduse erialad. Kõige rohkem vabu töökohti on hulgi- ja jaekaubanduses (2515), töötlevas tööstuses (1530) ja hariduse (1480) tegevusaladel.

  Suurem osa ehk 80% vabadest töökohtadest on Harjumaal ja sealhulgas 70% Tallinnas, sellele järgnes Tartu 6,2% ja Ida-Viru maakond 2,7%.

  See statistika kinnitab jällegi seda, mis on praegu tööturul toimumas – ettevõtele sobivate kandidaatide leidmine on keeruline, on väga suur palgasurve ja tegelikult enam heast palganumbrist ei piisa, et töötajaid hoida lojaalsena või neid enda ettevõttesse meelitada. Väga paljud ettevõtted proovivad leida endale ise töötajaid kuid ühel hetkel vajavad nad siiski personaliettevõtte abi. Kuna vabu töökohti on väga palju siis on kandidaatidel võimalus valida ja esitada tingimusi, kui ettevõte suudab pakkuda lisaks heale palganumbrile ka meeldivat töökeskkonda ja muid hüvesid ning paindlikkust siis on neil suurem võimalus palgata endale motiveeritud töötaja.“ Tatjana Süvaorg ANCORi äriarendusjuht

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...