5 müüti värbamisagentuuride kohta, millesse kandidaadid endiselt usuvad
  Uudiste loendisse

  5 müüti värbamisagentuuride kohta, mida kandidaadid endiselt usuvad

  5 müüti värbamisagentuuride kohta, mida kandidaadid endiselt usuvad

  5 müüti värbamisagentuuride kohta, millesse kandidaadid endiselt usuvad

  Inimeste palkamine värbamisagentuuride kaudu on üha levinum praktika. Tavaliselt tekib see koostöö siis, kui kandidaat näeb tööotsinguvormil teda huvitavat pakkumist. Endiselt leidub inimesi, kes usuvad erinevaid kuulujutte ja müüte personaliagentuuride kohta. Valitsevate müütide hajutamiseks käsitleme mõnda neist:

  "Värbamisbürood võtavad protsendi teie palgast"

  See müüt näib olevat tekkinud lihtsa arusaamatuse tõttu.

  Kuigi on tõsi, et värbamisagentuurid võtavad oma tasu protsendina kandidaadi palgast, võetakse see alati kliendilt (rentiv ettevõte), mitte kandidaadilt. Kui olete agentuuri poolt välja pakutud kandidaat siis makstakse teile kokkulepitud palk ja ühtegi lisatasu ei kaasne.

  "Agentuuriga liitumine maksab raha"

  Kandidaadile ei tohi värbamisagentuuriga liitumine mitte kunagi olla tasu eest.

  Kui räägite agentuuriga ja nad küsivad raha - jookske!

  "Värbamisagentuuridel on ainult töökohti, mida reklaamitakse mujal veebis"

  See on levinud müüt, kuna kandidaadid arvavad, et enda CV-de lisamine mõnda tööotsingu portaali on sama, mis agentuuriga rääkimine. Siiski on värbamisagentuuridel oma portfellis ametikohti, mida ei reklaamita üldse.

  See võib olla mitmel põhjusel, kuid see tähendab, et agentuur tugineb oma võrgustikule ja andmebaasile; nii et kui te pole registreeritud agentuuri andmebaasis, siis ei ole võimalik mõningate positsioonide puhul ka teiega ühendust võtta.

  "Värbamisagentuurid tahavad mind palgata, et nad saaksid kiiremini tasu"

  See müüt tuleneb tõenäoliselt inimeste kogemustest halbade värbamisagentuuridega.

  Kuigi võib tunduda, et värbajad soovivad saada kandidaadi esimesele töökohale, mis neile pähe tuleb, siis see pole päris nii. Kliendiga sõlmitud lepingud sätestavad selle, et tasu agentuurile makstakse siis, kui kandidaat töötab ettevõttes vähemalt mingi perioodi. Tavaliselt on see periood mõned kuud. 

  Sel põhjusel on värbaja (ja kandidaadi) huvides leida kandidaadile roll, millele ta soovib pikaajaliselt pühenduda. See tähendab, et värbamisagentuurid peavad tasu saamiseks paigutama õiged inimesed õigetele töökohtadele.

  "Värbamisagentuurid ei hooli kiirest liikumisest"

  Kuna värbamisagentuurid ei saa tasu enne, kui töötaja on mingi perioodi uues ametis olnud, on kõik, mida nad selle hetkeni teevad sisuliselt tasuta töö. See tähendab, et nad kindlasti soovivad kiiresti tegutseda. Mõningatel juhtudel võib ette tulla ka seda, et ettevõtte peatab värbamisprotsessi. Selle põhjuseks võib olla mõni väline tegur, näiteks viimastel aastatel oleme näinud koroona viiruse mõju värbamisprotsessidele.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...